Centralne odkurzacze

Matematyka Podkategoria: Matematyka

  • Macierze i wyznaczniki »

    Nauka z zakresu macierzy i wyznaczników online: lekcje video z omówieniem teorii oraz ponad 190 przykładów i zadań rozwiązanych krok po kroku. Zadania oraz przykłady są na różnorodnym poziomie trudności i dobrane tak, aby każdy student mający problemy ze zrozumieniem macierzy i wyznaczników mógł właściwie przygotować się do kolokwium lub egzaminu. Najprostsze zadania polegają na wykonaniu dodawania, odejmowania lub mnożenia macierzy, a także obliczenie wyznacznika macierzy za pomocą rozwinięcia Laplace'a lub metody Sarrusa. Bardziej skomplikowane zadania polegają na znalezieniu macierzy odwrotnej do iloczynu macierzy ze wzoru lub za pomocą metody Gaussa, lub rozwiązanie równania z wyznacznikiem macierzy. Na stronie są również dostępne arkusze wzorów, schematów i własności, które z pewnością będą pomocne przy rozwiązywaniu każdego zadania z zakresu macierzy i wyznaczników. Redaktorem strony jest zawodowy matematyk z ponad dwuletnim doświadczeniem dydaktycznym, w szczególności w prowadzeniu zajęć z algebry liniowej. Zapraszam wszystkich studentów mających problemy ze zrozumieniem macierzy i wyznaczników.

    Data dodania: 16 01 2013 · szczegóły wpisu »
  • Dowody Twierdzenia Pitagorasa »

    Ta strona internetowa zawiera różne informacje związane z twierdzeniem Pitagorasa. Są to głównie dowody tego twierdzenia. Strona zawiera także twierdzenie odwrotne do tego twierdzenia, a także przykładowe zastosowanie Twierdzenia Pitagorasa. Dowody przedstawione na tej stronie wykorzystują często rysunki, dzięki czemu są one łatwiej zrozumiałe. Materiały zawarte na stronie są napisane prostym językiem, który wykorzystuje podstawowe twierdzenia matematyczne. Przy dowodach umieszczone są ich źródła, jeżeli pochodzą one z innych stron internetowych.

    Data dodania: 28 06 2012 · szczegóły wpisu »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Matematyka

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'a', 'metoda Sarrusa', 'macierz odwrotna', 'mnożenie macierzy') order by count d' at line 1